Акции

K 7 COMPACT

Основни карактеристики

Вид на струја (V / Hz) 230 / 50
Проток на вода 600 (l/h)
Работен притисок 180 bar
Мотор снага 3 (kw)
Тежина 16 kg
Димензии (L x W x H) 378 x 291 x 516 (mm)
Види ги сите карактеристики

Цена

34,500.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Сериски број: 1.447-050.0

Опис

K 7 компактен чистач под висок притисок ја отстранува тврдоглавата нечистотија од до 60 m² површини на час.

Се покажа како исклучително удобен и моќен. Благодарение на неговите компактни димензии, целиот уред може лесно да се транспортира и да се сместува каде било – без разлика дали е на полицата или во багажникот.

Неговиот иновативен концепт за складирање на црева гарантира дека цревото под висок притисок може да се завитка околу предниот капак по употреба и да се обезбеди со гумена лента за безбеден транспорт.

Понатамошни карактеристики на опремата се 2 рачки за носење, телескопска рачка со прилагодување на висината, пиштол со Quick Connect, 10-метарско PremiumFlex црево за висок притисок против извртување, Vario Power спреј (VPS), нечистотија и филтер за вода. K 7 Compact може да се користи и хоризонтално и вертикално и е идеален за честа употреба.

Дополнителни информации

Вид на струја (V / Hz)

230 / 50

Проток на вода

600 (l/h)

Работен притисок

180 bar

Мотор снага

3 (kw)

Тежина

16 kg

Димензии (L x W x H)

378 x 291 x 516 (mm)