Акции

K 5 COMPACT

Основни карактеристики

Вид на струја (V / Hz) 230 / 50
Проток на вода 500 (l/h)
Работен притисок 145 bar
Должина на црево 8 (м)
Мотор снага 2.1 (kW)
Тежина 13,5 (kg)
Види ги сите карактеристики

Цена

24,500.00ден 22,500.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Сериски број: 1.630-750.0

Опис

K 5 Compact комбинира максимална удобност со целосни перформанси. Благодарение на неговиот иновативен концепт за складирање на црева, цревото под висок притисок може лесно и безбедно да се завитка околу предниот капак по употреба и да се поправи со гумена лента.

Благодарение на неговите компактни димензии, целиот уред може лесно да се транспортира и да се сместува каде било – без разлика дали е на полицата или во багажникот.

Две рачки за носење, телескопска рачка со прилагодување на висината и опциите за хоризонтална и вертикална примена обезбедуваат уште поголема удобност при работа. Опремата вклучува и пиштол Quick Connect, 8-метарско црево под висок притисок, Vario Power спреј (VPS), фластер за нечистотија и филтер за вода.

Компактен средство за чистење под висок притисок K 5 со мотор што се лади во вода и перформанси во површина од 40 m² / h е идеален за редовна употреба со нечистотија со средна тежина.

Дополнителни информации

Вид на струја (V / Hz)

230 / 50

Проток на вода

500 (l/h)

Работен притисок

145 bar

Должина на црево

8 (м)

Мотор снага

2.1 (kW)

Тежина

13,5 (kg)

Димензии (L x W x H)

411 x 305 x 584 (mm)