Акции

NT 27/1

Основни карактеристики

Вид на струја (V / Hz) 220/240/50/60
Мотор снага 1380 W
Проток на воздух (l / s) 67
Вакуум (mbar / kPa) 200/20
Капацитет на контејнерот 27 L
Должина на кабелот 7,5(м)
Види ги сите карактеристики

Цена

18,900.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Сериски број: 1.428-500.0

Опис

NT 27/1 е компактен, маневриран и особено лесен и влажен и сув правосмукалка за универзална комерцијална употреба. Огромната моќ на вшмукување на NT 27/1 се должи на нејзината моќна вшмукувачка турбина.

Тој е опремен со филтер за касети. Механичко исклучување на плови кога ќе се достигне максималното ниво на полнење обезбедува подолг век на траење и понежна работа. Практичниот систем на клипови за брзо менување или поврзување на додатоците овозможува некомплицирано ракување.

Пет вртливи тркала обезбедуваат лесно следење, подвижност и стабилност. NT 27/1 има и практична површина за складирање на главата на вентилаторот, која, како и куќиштето, е изработена од пластика отпорна на удари.

Друга точка плус на NT 27/1 е држачот за додатоци и куката за кабел на уредот. Ергономската рачка со држач за вшмукување гарантира лесен и удобен транспорт на уредот со сите додатоци. NT 27/1 има сеопфатна заштита од овен што не само што го штити уредот, туку и wallsидови, машини и мебел од оштетување.

Дополнителни информации

Вид на струја (V / Hz)

220/240/50/60

Мотор снага

1380 W

Проток на воздух

(l / s) 67

Вакуум (mbar / kPa)

200/20

Капацитет на контејнерот

27 L

Должина на кабелот

7,5(м)

Ниво на бучавост

(dB (A)) 72

Тежина без додатоци

(кг) 10,5

Димензии (L × W × H) мм

420 x 420 x 525