Дом и градина

WD 1 Compact Battery Set

Основни карактеристики

Рецептивна моќност 230
Волумен на бродот (l) 7
Материјал за контејнер Пластика
Напон на батеријата 18
Капацитет на батеријата 2.5
Тип на батерија Литиум-јонски акумулатор
Види ги сите карактеристики

Цена

14,986.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Опис

Сакате целосна функционалност на повеќенаменска правосмукалка без да се потпирате на електричната мрежа? Нема проблем за повеќенаменска правосмукалка безжичен WD 1 Compact Battery Set со својот компактен, преносен дизајн. Батеријата вклучена во сетот обезбедува времетраење од 10 минути и користи технологија за реално време за да се прикаже статусот на батеријата на интегрираниот LCD дисплеј.

Цврст, пластичен контејнер кој е отпорен од удар, со капацитет од седум литри. Благодарение на кертриџ филтерот, лесно е да се исчисти сува и влажна нечистотија без да се менува. Црево за вшмукување оптимизирано со проток и специјалните додатоци за чистење на ентериери за автомобили, како што се млазница за тесни места и млазницата за тапацир обезбедуваат целосно отстранување на нечистотијата. Додатоците можат пригодно да се средат кога се складираат.

Дополнителни карактеристики на опремата: функција на вентилаторот (дување), систем за заклучување „Повлечете & Притисни“, ергономска рачка за носење и практично додаток и зклучување на цревото со гумена лента. Благодарение на компатибилност со платформата за батерии од 18 V, батеријата може да се користи и во други уреди на оваа платформа.


Карактеристики и придобивки

18 V Kärcher Батерија заменлива батерија
Овозможува да се работи без потреба од струја и затоа да се постигне максимална слобода на движење. Технологија на приказ на реално време на LCD екран на батеријата: преостанатото време на работа, преостанатото време на полнење и капацитетот на батеријата. Компатибилен со сите уреди во системот за напојување на батерии од 18 V.

Компактен, преносен дизајн
Индивидуална и флексибилна употреба. Погодно за транспорт.

Специјален кертриџ филтер
За влажно и суво празнење без замена на филтерот.

Практична функција за дување
Секаде каде што не е можно вакумирање, помага практична функција за дување.

Практично складирање додатоци
Ергономски дизајнирана рачка за носење. Овозможува удобно пренесување на уредот.

Дополнителни информации

Рецептивна моќност

230

Волумен на бродот (l)

7

Материјал за контејнер

Пластика

Напон на батеријата

18

Капацитет на батеријата

2.5

Тип на батерија

Литиум-јонски акумулатор

Време на полнење на батеријата

10 (2,5 Ах) 20 (5,0 Ах)

Време на полнење со стандарден полнач

Струја за полнење (A)

0.5

Полнач, тип на моќност

100 – 240 – 50 – 60

Тежина без додатоци

3.14кг

Тежина пакување

5,8кг

Димензии (L × W × H)

386мм x 279мм x 312мм