Акции

WD 5

Основни карактеристики

Мотор 1100 W
Волумен на резерварот (l) 25
Капацитет на полнење(l) 20
Ширина на папучата (mm) 300
Дијаметар на усисно црево (мм) 35
Должина на електричен кабел (m) 5
Види ги сите карактеристики

Цена

13,999.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Сериски број: 1.348-190.0

Опис

Водечкиот модел WD 5 е исклучително моќна повеќенаменска правосмукалка што импресионира со потрошувачка на енергија од само 1100 вати.

Правосмукалката има пластичен контејнер отпорен на удар 25 l и рамен набран филтер, кој се наоѓа во касета со филтер. Со едноставно преклопување на оваа касета, филтерот може да се разменува брзо и лесно без да дојде во контакт со нечистотија.

Филтерот ви овозможува и вакуумирање на сува и влажна нечистотија без промена на филтерот. Благодарение на интегрираната функција за чистење на филтерот, валканиот филтер може да се чисти брзо и ефикасно со притискање на копчето за чистење и моќта на вшмукување може брзо да се врати.

Совршената интеракција на ново развиеното црево за вшмукување и новата млазница за подот што може да се префрли, обезбедена е со 2 гумени и 2 ленти за четки, обезбедува оптимално подигање на нечистотија и прва класа удобност при вшмукување.

Покрај тоа, тука е и рачката што може да се одвојува со електростатска заштита (корисна особено при вакуумирање на ситна прашина), положбата за паркирање, функцијата за дување, рачката за јамка 3-во-1 и корисното складирање на кабелот и додатоците на уредот.

Дополнителни информации

Мотор

1100 W

Волумен на резерварот (l)

25

Капацитет на полнење(l)

20

Ширина на папучата (mm)

300

Дијаметар на усисно црево (мм)

35

Должина на електричен кабел (m)

5

Ниво на бучавост (db)

67

Димензии (LxWxH) (mm)

418 x 382 x 652