Акции

VC 2

Основни карактеристики

Сила на мотор 700 W
Работен дијаметар 7.5 m
Волумен на резервоар 2.8 l
Ниво на бучавост 76 dBa
Црево за вшмукување 1,5м
Електрична енергија 220 – 240 – 50 – 60
Види ги сите карактеристики

Цена

10,500.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Сериски број: 1.198-105.0

Опис

VC 2 од Kärcher импресионира со хигиенски и удобен систем за филтрирање: полните вреќи може да се отстранат лесно без да дојдат во контакт со нечистотија.

Компактната правосмукалка може да се користи особено добро во станови или помали куќи.

Идеален за темелно чистење на тврди подови и теписи или, благодарение на процепот на млазницата и четката за мебел, исто така погоден за чистење на тесни простори и чувствителни површини.

Друга точка плус на VC 2 е неговиот филтер за хигиена ХЕПА, кој сигурно ја филтрира најдобрата нечистотија како што се полен или други честички кои предизвикуваат алергија. Интегриран оддел за додатоци, регулатор на напојување на уредот и практична позиција за паркирање овозможуваат дополнителна удобност при работа.

Дополнителни информации

Сила на мотор

700 W

Работен дијаметар

7.5 m

Волумен на резервоар

2.8 l

Ниво на бучавост

76 dBa

Црево за вшмукување

1,5м

Електрична енергија

220 – 240 – 50 – 60

Тежина без додатоци

5.1 kg

Димензии (L × W × H)

435 x 288 x 249mm