Дом и градина

SC 5 EasyFix IRON

Основни карактеристики

Капацитет на греење 2.200 W
Капацитет на резерварот 0,5 l + 1,5 l
Max. Притисок на пареата 4,2 bar
Време на загревање 4 min
Практичен учинок Ca. 150 m²
Тежина 6 kg
Види ги сите карактеристики

Цена

34,220.00ден
Додади во кошничка
Брза достава

Достава до вашиот дом или фирма на сите производи

Гаранција

Сертифициран застапник, квалитетни делови и обезбеден сервис

Опис

Чистачката nа пареа SC 4 EasyFix е синоним за голема удобност и има интегриран кабелски простор, касета за галантерија и место за паркирање на млазницата за подот. Благодарение на флексибилниот зглоб, подната млазница EasyFix гарантира максимална ергономија и брилијантни резултати заради технологијата на ламела.

Платно од микрофибер подот може лесно и брзо да се прицврсти на подната млазница преку практичен систем Велкро и да се отстрани без контакт со нечистотија. Со регулирање на пареата на 2 нивоа, интензитетот на пареата може да се прилагоди на површината и степенот на загадување. Благодарение на најразлични додатоци, вашите плочки, плочата за готвење, аспиратор, па дури и најмалите празнини повторно ќе светат повторно – дури и со тврдокорна нечистотија.

Резервоар за вода со можност постојано да го надополнува, овозможува чистење без прекини. SC 4 EasyFix чисти без хемија, така што може да се користи скоро каде било во домаќинството. Со темелно чистење на Kärcher со чистач на пареа, ќе се отстранат 99,99 проценти од сите бактерии на обичните површини за домаќинство.

Дополнителни информации

Капацитет на греење

2.200 W

Капацитет на резерварот

0,5 l + 1,5 l

Max. Притисок на пареата

4,2 bar

Време на загревање

4 min

Практичен учинок

Ca. 150 m²

Тежина

6 kg